Glassberg - logo, polski producent kabin prysznicowych, polski producent drzwi prysznicowych, polski producent luster, polski producent szyb prysznicowych
ikona facebook Glassberg

znajdź nas na:

ikona lokalizacji Glassberg

ul. Wschodnia, 99-300 Kutno

ikona Youtube Glassberg

602 791 433

ikona biuro czynne Glassberg

biuro czynne: PN-PT w godz. 8:00-16:00

ikona telefonu Glassberg

Ścianka ze szkła mrożonego nazywana jest również satynową lub mleczną. Jest ona najtrudniejsza do wyprodukowania. Jako producent szyb prysznicowych nie mamy z tym większych problemów. Struktura naszych szyb do prysznica typu walk-in jest jednolita. Skrupulatna procedura jakościowa wdrożona we współpracy z firmą Swiss-Liniger daje rewolucyjne rezultaty. Ścianka prysznicowa satynowa daje największą intymność ze wszystkich rodzai oferowanych przez nas szkła. Panuje również opinia wśród klientów, że ten rodzaj walk-in jest najłatwiejszy do utrzymania czystości. Tego typu szkło w standardzie produkowane jest z tafli o grubości 8 mm.

Ścianka prysznicowa ze szkła mrożonego satynowa lub mleczna.

Ścianki prysznicowe walk in ze szkła lustrzanego stanowią nasz najnowszy produkt. Coraz więcej klientów jest zainteresowanych właśnie tym typem szyby do prysznica. Wykonana jest ze szkła na styl tzw. wenecki. Każdy z nas kojarzy z filmów pokój przesłuchań. W każdym z nich widać lustro. Widać je tylko z jednej strony. Z drugiej strony widzimy otoczenie bez problemów. Podobnie działa szkło lustrzane użyte w naszej szybie prysznicowej. Zapewnia nam już dużo większą intymność podczas brania kąpieli w łazience. Daje też dużo więcej możliwości aranżacji projektantom wnętrz łazienek. Dzięki właściwościom lustrzanym w skuteczny sposób powiększa optycznie małe łazienki. Jej przystępna cena jak na kategorie premium produktu, powoduje duże zapotrzebowanie wśród klientów. Ten model ścianki prysznicowej walk-in produkowany jest również ze szkła o grubości 8 mm. 

Ścianka do prysznica ze szkła lustrzanego.

Szkło grafitowe, nazywane jest czasem szkłem odymionym lub przyciemnianym. Ma ono rzeszę stałych fanów. Mniej więcej 20% klientów decyduje się właśnie na ten odcień. Sprawdza się szczególnie w dużych łazienkach. Jest ulubionym przedmiotem aranżacji architektów wnętrz. Zapewnia już nieco większą intymność niż szyba do prysznica transparentna. Idealnie sprawdza się ze złotymi okuciami. Produkowana jest ze szkła o grubości 8 mm. 

Szyba prysznicowa ze szkła grafitowego - od polskiego producenta szyb prysznicowych Glassberg.

Wciąż jest najbardziej popularnym rodzajem szkła. Jest ono najczęściej spotykane w naszych łazienkach. Najczęściej wybierana z okuciami w kolorze chromu. Ścianka prysznicowa walk-in ze szkła transparentnego nie ogranicza powierzchni łazienki. Jej transparentność nie powoduje optycznego zwężenia małych i ciasnych łazienek. Tego typu rodzaj szkła raczej nie zapewnia intymności. Tam, gdzie jedni klienci widzą wadę, drudzy widzą korzyść. Ścianki prysznicowe walk in z tego rodzaju szkła wykonane są ze szkła 8mm. 

Ścianka prysznicowa typu walk-in ze szkła transparentnego.

Rodzaje szkła w ściankach prysznicowych, których używamy jako polski producent szyb prysznicowych.

Po umyciu formatki trafiają do pieca hartowniczego. Dysponujemy najnowocześniejszym piecem hartowniczym w Polsce i Europie wschodniej. Jest on sterowany komputerowo. Ustawienia procesu hartowania to najściślejsza nasza tajemnica. Jest ona od lat doskonalona. Nieodpowiednie ustawienia pieca i procesu chłodzenia mogą mieć różne skutki. Należą do nich: zwiększona kruchość szkła, falowanie szkła, przebarwienia szkła. Nasze ścianki prysznicowe walkin są idealnie proste. Cechuje je również nieskazitelna transparentność szkła. 

Po procesie hartowania ścianka prysznicowa walk-in jest ponownie poddawana myciu. Następnie trafia do magazynu składowania. Czeka tam na Twój zakup, by wzbogacić wygląd Twojej łazienki.

Hartowanie szklanych formatek szyb prysznicowych.

Ostatnim procesem przed hartowaniem jest mycie przyszłych szyb do prysznica. Wszystkie formatki przejeżdżają przez ogromną myjnię. Jest ona podświetlona od spodu potężnymi świetlówkami. dzięki nim widać wszystkie zabrudzenia i skazy szkła. Proces jest powtarzany do uzyskania pożądanego rezultatu.

Mycie niehartowanych formatek szyb do prysznica.

Powyżej piec hartowniczy do produkcji szyb prysznicowych firmy Glassberg.

Powyżej widok na jedne z automatów podających szkło. Za wózkiem widać zautomatyzowany ploter do cięcia szkła

Po procesie cięcia pracownicy naszej firmy przewożą szklane formatki na stanowisko szlifowania. Tutaj robot pobiera formatki na taśmę szlifującą krawędzie. Wszystkie formatki ścianek prysznicowych walk-in przejeżdżają po całej linii cztery razy. Proces się kończy po wyszlifowaniu kolejno każdego z boków. Mistrz linii szlifującej czuwa nad jakością szlifu krawędzi.

Szlifowanie krawędzi formatek ze szkła.

Szkło do cięcia pobierane jest przez roboty pneumatyczne. Następnie przenoszone na ogromne stoły ploterów tnących. Urządzenia te po wprowadzeniu danych do komputerów sterujących, tną szkło na odpowiednie formatki. To w tym momencie powstają tak popularne rozmiary. Należą do nich: szyba prysznicowa 100 cm czy szyba prysznicowa 120 cm.

Cięcie szkła na ścianki prysznicowe.

Niektóre projekty walk in wymagają wiercenia w nich otworów. Po zakończeniu procesu szlifowania pracownicy przesuwają pakiety szyb prysznicowych na stanowisko Inter-Maca. Jest to najnowocześniejsza maszyna CNC w naszym zakładzie. Dzięki niej jesteśmy w stanie wyciąć każdy kształt w szkle. Od kółka, przez najróżniejsze fasolki i fale.

Wiercenie otworów w taflach szkła.

Glassberg - polski producent szyb prysznicowych, na zdjęciu linia magazynowa i ploter
Stojaki na szklane tafle 6 x 3 m, zdjęcie wykonane w fabryce Glassberg - polski producent szyb prysznicowych

Ładunek szkła przyjeżdża do nas specjalnym transportem. Do rozładunku szkła, które zostanie użyte do produkcji ścianek prysznicowych, używamy specjalnych dźwigów. Szkło o wymiarach 6 x 3 metry składowane jest na specjalnych konstrukcjach.

Rozładunek szkła niehartowanego z polskiej fabryki.

Ścianka do prysznica - jak wygląda proces produkcji?

Dziś staliśmy się największym polskim producentem ścianek prysznicowych w Polsce. Od niedawna weszliśmy w kooperację z marką Swiss-Liniger. Otworzyła przed nami rynki zachodnie. Dziś ścianki prysznicowe walk-in marki Glassberg znajdziecie w domach całej Europy. Sprzedajemy swoje produkty do Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Austrii, Szwajcarii i Norwegii.

Nasza hala produkcyjna znajduje się w centralnej Polsce. Posiadamy absolutnie najnowocześniejszą linię produkcyjną. To w niej powstają szyb do prysznica najwyższej jakości.

Ścianka prysznicowa - jak to wygląda dziś?

Produkcja ścianek prysznicowych walk-in to były nasz początkowy produkt. Zaczynaliśmy produkcję kabin w 2005 roku w niewielkiej wynajętej hali. Produkcja w tamtych czasach przysparzała nam wiele problemów. Produkcja w dużej części była ręczna. Większość prac nasza kadra wykonywała rzemieślniczo. Proces produkcji był bardzo trudny i nastręczał wiele kłopotów. Z czasem jednak dobra organizacja pracy i uczciwe podejście do kadry przyniosło korzystne rezultaty. Z czasem zaczęliśmy inwestować w kolejne maszyny ułatwiające produkcję ścianek prysznicowych. Walk-iny to był nasz początek ze względu na mniej skomplikowany proces produkcji. Można powiedzieć, że dzięki nim nasz biznes jako polskiego producenta szyb prysznicowych rozwiną. To dzięki produkcji walk in poczuliśmy siłę i wznieśliśmy się na wyżyny sprzedaży.

Szyba prysznicowa - początki naszej produkcji.

Polski producent szyb prysznicowych od 18 lat. Ścianki prysznicowe, duży wybór rozmiarów. Producent szyb do prysznica walk in.

Szyba prysznicowa walk-in. Polski producent szyb do prysznicowych, ścianki.

logo Glassberga - polski producent drzwi prysznicowych, polski producent kabin prysznicowych, polski producent luster
ikona biuro czynne Glassberg

Copyright © GLASSBERG 2023,

unless otherwise noted. Wszelkie prawa zastrzeżone.

biuro czynne: PN-PT w godz. 8:00-16:00

602 791 433

ikona telefonu Glassberg

GLASSBERG - POLSKI PRODUCENT KABIN PRYSZNICOWYCH

ul. Wschodnia 9

99-300 Kutno